nedeľa 21. decembra 2014

Najkrajšia svadba je počas Vianoc

Cítite to? Tú zvláštnu harmóniu vo vzduchu, ktorá sa objaví iba počas jediného obdobia v roku? Áno, znova máme na dosah ruky kúzelný vianočný čas. Snáď žiaden iný dátum nie je na svadbu taký vhodný ako ten okolo Vianoc. Všetky emócie sú umocnené nezameniteľnou atmosférou. Pokiaľ dodržujete pôstne obdobie, tak druhý sviatok vianočný ho ruší. Práve na tento deň sa plánujú štefanské veselice a plesy. A Vy si sem môžete presunúť aj svoju svadobnú hostinu. Páči sa Vám táto myšlienka? V tom prípade Vás môže náš dnešný článok vhodne inšpirovať.

Nechajte sa viesť tradíciou Vianoc
Vianočná svadba predkladá množstvo magických alternatív. Pokojne využite všetko, čo sa Vám už odmalička s týmito najkrajšími sviatkami roka spája. Nevynechajte doplnky a motivujte sa farbami. Hoci tu dominuje zelená, červená a zimné odtiene, ich kombináciou môžete docieliť nevídaný efekt. Za mimoriadne štýlovú sa považuje okrem červenej tiež fialová a biela, ktorá podfarbuje svadobnú hostinu majestátnejším šarmom. Ak trváte na slávnostnej atmosfére a decentnosti, voľte kombinácie bielej so striebornou. Pri výbere kvetinovej výzdoby stavte na fialové kaly a ľalie. Pozor ale, aby ste to neprehnali. Stačí jemná kvetinová výzdoba. Za trendy farbu, ktorá sa hodí na šaty družičiek, sa v tejto sezóne pokladá baklažánová a slivková. Slečny sa nemusia báť vziať si pašmínové šály, pretože nechajú krásne vyniknúť ich prirodzenú krásu. Milovníkov extravagancie iste poteší, že dnes už nemusíte striktne dbať na zladenie topánok a šiat. 

Jagavé svetielka vianočného stromčeka
Aká by to bola vianočná svadba bez úžasne jagavého vianočného stromčeka? Pokiaľ sa nechcete sobášiť v kostole, kde zaručene nejaká tá „smrečina“ bude, určite by nemal chýbať ani v obradnej sále a v mieste svadobnej hostiny. Mal by pôsobiť prirodzene, skôr jemne, aby ho hostia vnímali akosi podvedome, ako nenútenú súčasť. Zlaďte ho s farbami interiéru a svojej výzdoby. Opäť sa ako najlepšia možnosť javí kombinácia zlatej, bielej, červenej a striebornej. Aranžéri sa tiež prikláňajú k ametystu, smaragdu, tyrkysu a rubínu. Atmosféru môžu znásobiť aj miniatúrne stromčeky na každom stole.

Symbol hojnosti
Keďže vianočné sviatky sa spájajú aj s hojnosťou a štedrosťou, myslite na to i pri plánovaní Vašej vianočnej svadby. Určite tu nesmú chýbať vianočné jedlá, nápoje a špeciality. Nezabudnite ani na vegetariánov a deti. Rozdávať sa môžu aj darčeky, kedy pre každého pripravíte malú drobnosť (gigantickú salónku s venovaním a podobne). Nezabudnite si zaspievať vianočné koledy. Namiesto tradičného úvodného valčíka to môže byť aj We Wish You a Merry Christmas. Je iba na Vás, aké pravidlá si stanovíte.


Vianočnú svadbu si užijú aj deti
Každému je asi jasné, že deti si svadobné ceremónie príliš neužijú. Vo väčšine prípadov je im tu dlhá chvíľa a nekonečne sa nudia. No sme presvedčení, že špeciálnu vianočnú svadbu si zamilujú a dokážu si ju užiť naplno. Čo takto prizvať Mikuláša, ktorý ich rozveselí veselou príhodou zo svojich potuliek a podaruje im malé prekvapenie? Môžete zriadiť detský kútik, kde budú hračky, hry a potreby na kreslenie. Tu si môžu deti pozrieť aj tradičné vianočné rozprávky. Určite nezaškodí investovať do animátorky, alebo aspoň požiadať dobrú kamarátku, aby to zobrala na svoje plecia. Deťom môže čítať, hrať divadlo a vyrábať s nimi rôzne ozdoby. Určite budú všetci spokojnejší, keď sa nebudú najmenší iba tak potulovať a budú pod dobrým dohľadom. 


Prajeme Vám, aby ste si svoju vianočnú svadbu užili naplno a s Vami aj všetci Vaši hostia. Nech je Váš manželský život rovnako krásny ako bude svadobný deň podčiarknutý atmosférou Vianoc. 

Foto: © [fotomaximum] / Dollar Photo Club, © [Syda Productions] / Dollar Photo ClubŽiadne komentáre:

Zverejnenie komentára