piatok 14. októbra 2011

Kurz "Organizátorka svadieb"

Už viac ako sto ľudí je prihlásených na naše online „miniškolenie“ Ako sa stať organizátorkou svadieb – prvé „absolventky“ ( čitateľky, ktoré majú za sebou už všetkých desať častí ) práve v týchto dňoch dostávajú mailom „certifikát“ o absolvovaní tohto miniškolenia a už čoskoro štartujeme aj náš 5-dňový „živý“ kurz.
Počet prihlásených svedčí o relatívne veľkom záujme o túto tematiku. Ohlasy sú celkom priaznivé – čo nás naozaj teší a utvrdzuje nás v tom, že sme sa vybrali správnym smerom.
Veľa ľudí sa nás pýta, čo je v tomto pre nás dobré, čo chceme s touto našou snahou dosiahnuť, však týmto spôsobom si vraj vlastne vychovávame svoju vlastnú konkurenciu...
Neraz sa nám stalo, že sme naprávali niečo na poslednú chvíľu po tzv. „organizátorkách“, keď nám nevesta s plačom zavolala – či už voľačo organizačne, alebo dekoráciu. To, že voľakto videl film s Jennifer Lopez Svadba podľa Mary, alebo pomohol svojej sestre na svadbe a vtedy všetko dobre dopadlo ešte neznamená, že už je organizátorkou svadieb!
Je pravdou, táto práca je krásna – preto to láka toľko ľudí - ale je aj veľmi náročná. A nemôžete sa do toho dať len tak... Po nevydarenej svadbe nemôžete povedať neveste, že „sorry, možno na budúce“...
Nikto nemá patent na rozum, ani my. Napriek tomu, že mám absolvovanú polročnú zahraničnú teoretickú prípravu, ako aj ďalší akreditovaný kurz, plus nespočetné množstvo akcií a aj skúsenosti,  ešte aj dnes mám trému pred každou akciou, lebo zo sto akcií musíte mať všetkých sto dokonale zvládnutých, nemôžete pokaziť ani jednu. Nešťastnú nevestu nebude zaujímať, že ste zvládli 99 svadieb bez problémov, ale to, že ste pokazili práve tú jej svadbu.
A práve toto Vám chceme naučiť: že to nie je také jednoduché, ako sa to možno niektorým na prvý pohľad zdá, že práca organizátorky je ako ľadovec: to, čo vidíte je len malá časť, tá väčšia sa skrýva pod hladinou.
Nechceme, aby trh bol zaplavený tzv. „organizátorkami“, ktoré si večer ľahnú, niečo pekné sa im sníva a ráno sa už zobudia ako organizátorky svadieb...
Chceme, aby každá, ktorá má naozaj záujem stať sa organizátorkou svadieb mala za sebou aj teoretickú, odbornú pripravenosť, aby sa vytvorila a udržala sa kultúra podnikania aj v tejto oblasti... A potom pôjde robota ľahšie aj pre nich, aj pre nás.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára