utorok 12. júla 2011

Otázka na telo

Pri výbere kameramana, fotografa, DJ-a väčšina z Vás sa rozhoduje na základe referencií – doporučia Vám ich známi, priatelia, alebo si ich vyberiete na základe príspevkov zo svadobných portálov - ale pri rozhodovaní určite veľkú úlohu zohráva aj cena za poskytované služby.
Ako je možné, že za tie isté služby si jeden pýta toľko a druhý dvakrát či trikrát toľko...
Pri tých „drahších“ okrem kvality odvedenej práce pri cenotvorbe sú zohľadnené aj iné, veľmi dôležité faktory – na ktoré pravdepodobne väčšina z Vás ani nemyslí.

Predstavte si situáciu: nájdete si DJ-a, o ktorom máte relatívne dobré referencie ale rozhodnete sa hlavne preto, lebo hrá za „veľmi priaznivú cenu“.
Je okolo 11 hodín večer, zábava ide v plnom prúde a v tom začujete v reproduktoroch prasknutie, z DJ pultu vychádza slabý modrý dym - vyhorel DJ pult. Čo urobí takýto DJ ? Chytí mobil a nerôzne začne vyvolávať a zháňať u kamošov a známych aparatúru a keď má šťastie, po 2-3 hodinách sa objaví kamoš s laptopom, ktorý po ďalšej polhodine provizórne zapoja... Máte celú zábavu pokazenú, zostanú pre Vás len oči pre plač...
V navlas rovnakej situácii čo urobí druhý DJ, ktorého ste ale nechceli, lebo v porovnaní s týmto sa Vám zdal byť „drahý“? Vybehne do auta, chytí druhú aparatúru – tých pár minút, kým neide hudba Vás starejší zabaví – a hostia si možno nič ani nevšimnú, za chvíľočku svadobná zábava môže pokračovať ďalej...
Podobná situácia môže nastať aj keď „lacnému“ kameramanovi sa pokazí kamera, alebo fotografa prestane poslúchať jeho prístroj... Prídete o tie najkrajšie chvíle, ktoré sa už nedajú zopakovať a ktoré nebudete mať na videu či fotografiách.

Ruku na srdce nevestičky, ktorá z Vás pri výbere myslí aj na takéto možné scenáre?
Skúste sa opýtať tých „lacnejších“ pri prvom osobnom stretnutí, ako je zabezpečený na takéto situácie – väčšina z nich len bude lapať po dychu a bude vymýšlať, ako sa vyhovoriť.
Čo urobí ozajstný profesionál? Zavedie Vás k autu a ukáže náhradný DJ-pult, kameru, fotoaparát...

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára