streda 28. januára 2015

Najčastejšie chyby pri výbere svadobných šiat

Mnohé slečny a ženy majú svoje svadobné šaty vysnívané už od útleho detstva. Ich predstava sa možno postupne mení podľa trendov a toho, čo práve zahliadli v časopise, na internete alebo na kamarátkinej svadbe. Potom z toho môže vzniknúť originál návrh, ktorého reálnu podobu však zoženú iba vo svojich predstavách. No možno v tom stále nemáte jasno a túžite sa už konečne rozhodnúť. Neviete, ako a kde začať?
Ceremony chce dnes svoje čitateľky upozorniť na niekoľko problematických momentov, ktoré sa bežne pri výbere svadobných šiat objavujú.
 
Prvá chyba: Hľadanie šiat, ktoré ste si vysnívali
Asi najčastejšie vznikajú nedorozumenia vtedy, ak idete do obchodov a požičovní šiat s tým, že chcete iba šaty z Vašej hlavy a nechcete popustiť ani na jednom detaile. Majú byť krásne, nadýchané, s čipkou, bez čipky, s mašľou ... To by ste ale museli skontaktovať nejaké špičkového návrhára a nechať si ich ušiť podľa svojich snov na mieru. Malo by Vám byť ale jasné, že to nebude lacná záležitosť. Ak sa nechcete uchyľovať k takémuto luxusnému riešeniu, musíte pozerať aj po niečom inom a nie bezcieľne hľadať to, čo jednoducho neexistuje. Majte otvorenú myseľ a nebuďte tvrdohlavá. Naozaj ste v salóne nevideli nič, do čoho by sa oplatilo zainvestovať?

Druhá chyba: Nedostatočný rozpočet
Schopnosť dodržať rozpočet na svadobné šaty je nielen dar, ale zároveň aj nevyhnutnosť. Peniaze určené na svadbu a ich utrácanie totiž tvoria jednu harmóniu, ktorú nie je dobré narušiť. Ak budete hľadať šaty a zapáčia sa Vám práve tie, na ktoré jednoducho nemáte, budete príliš sklamaná. Nie je nič horšie ako mať zlomené srdce, lebo si nemôžete dovoliť šaty, ktoré Vám tak padli do oka. Aj preto si hneď na začiatku stanovte rozpočet a držte sa ho. Hľadajte vo Vašej cenovej relácii a nechoďte vyššie, keď to je nad Vaše možnosti. Krása svadobných šiat sa totiž nemeria cez peniaze, ale vkus, eleganciu a najmä nevestinu spokojnosť.

Tretia chyba: Ponechanie výberu na poslednú chvíľu
Ideálny čas na odštartovanie výberu svadobných šiat je pol roka pred svadbou. Aj keď sa Vám to možno zdá príliš skoro, čas plynie ako voda a Vy musíte ešte vybaviť toľko vecí. Výberový proces zahŕňa zvolenie si obchodu/požičovne, vytvorenie objednávky, úpravy a podobne. Pokiaľ si šaty rezervujete v dostatočnom predstihu, zbavíte sa nemalého stresu.

Štvrtá chyba: Príliš veľa ľudí pri výbere
Aj keď je skvelé zapojiť rodinu, kamarátov a blízkych, nie vždy je to najlepšie riešenie. Príliš veľa ľudí Vám môže nakupovanie pokaziť a znechutiť. Obmedzte počet svojich poradcov na troch. Mnoho názorov Vás zbytočne zmätie a nebudete sa vedieť rozhodnúť.

Piata chyba: Zlá spodná bielizeň
Spodná bielizeň sa neraz zanedbáva, ale je dosť podstatná. Dokáže Vašej postave polichotiť, ale rovnako  aj uškodiť. Myslite prakticky. Spodná bielizeň nemá byť zbytočne robustná a musí byť pohodlná, ale aj pekná. Hľadajte tú správnu pre Vás a Vaše svadobné šaty. Nechajte vyniknúť svoju krásu a malé nedokonalosti šikovne zamaskujte.

Plánujete svoju svadbu na leto? Tak šup, teraz je najvyšší čas vyberať svoje rozprávkové svadobné šaty. Držíme palce!


Foto: © [photographmd] / Dollar Photo Club, freedigitalphotos.net

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára