pondelok 12. októbra 2015

Oslava manželského zväzku

Svadba je dôležitým medzníkom v živote každého človeka. Mnohé ženy o tejto chvíli snívajú už od svojho detstva. Je pravda, že malý chlapci, ale častokrát aj dospelý muži, na svadbu ani nepomyslia, no keď už tú pravú nájdu, sú práve oni tí, ktorí sa chcú zviazať manželským sľubom. Aby každý v ich okolí vedel, že táto žena patrí im! A tak chodia tajuplne po obchodoch, vyberajú ten najkrajší prsteň a premýšľajú nad tými správnymi slovami, ktoré povedať svojej milovanej. S kyticou v ruke stojac pred ženou s ktorou sa rozhodli zostarnúť, vyslovujú jemne ale pritom rázne a mužne: „Vezmeš si ma?“ V ruke držiac malú krabičku s tým najkrajším prsteňom, ktorý vybrali pre vás ako dôkaz ich nekonečnej lásky k vám.


Spoločne si pred oltárom poviete svoje áno, zatancujte svoj prvý spoločný tanec, zjete prvý kúsok svadobnej torty. Odídete do spálne na svoju svadobnú noc zahalenú rúškom tajomstva a prebudíte sa do nádherného rána už ako manžel a manželka. Je to vaše prvé spoločné ráno, je to prebudenie do vášho spoločného života. Verte, že to nebude vždy také ružové ako práve v toto ráno, no vždy to bude krásne, pretože už životom nekráčate sama, už kráčate dvaja.

Vraví sa, že prvý rok manželstva je ten najkrajší. Všetko je nové, všetko je po prvý raz. Aj prvá hádka je vlastne vzácna, pretože sa po prvýkrát hádate ako manželia, prvé udobrovanie, prvé výlety, prvé spoločné Vianoce, Silvester, Nový rok,... Ale tak ako žiadna ruža nekvitne celý rok, tak ani vaše manželstvo nebude vždy tak krásne a šťastné. Prídu chvíle kedy by ste najradšej od všetkého utiekli a všetko hodili za hlavu. Ale neurobíte to, pretože toho človeka po vašom boku milujete a aj keď vás občas hnevá a najradšej by ste ho vyhodili z okna, nevymenili by ste ho za nič na svete. Pretože to je ten človek ktorého ste si vybrali a ktorému ste sľúbili lásku a vernosť až naveky.
Nezáleží na tom či ste spolu rok alebo 20 rokov, vždy je dôvod na oslavu toho, že ste stále svoji a že vašu lásku nedokázalo nič položiť. Záleží len na vás ako svoje výročie budete oslavovať, či si pripijete fľašou dobrého vína a pridáte k tomu chutnú večeru alebo pôjdete do opery na večerné predstavenie. Niektoré páry majú každoročné rituály, ktoré na svoje výročie vždy opakujú, napríklad chodia na miesto kde sa zoznámili, či miesto kde si dali prvý bozk. Môžete usporiadať malé posedenie pre vašich blízkych ako pripomenutie svadobnej hostiny alebo ísť na romantický víkend len vo dvojici. V tento deň sa fantázii medze nekladú., dôležité je, aby ste robili to, čo máte radi a hlavne aby ste tento deň slávili spolu a oslavovali vašu lásku.

Hovorieva sa, že každý deň máme dôvod na oslavu a ja si myslím, že tento výrok plne platí aj pre manželstvo. Každý deň môžete oslavovať to, že máte jeden druhého, to, že spoločne tvoríte rodinu. Pretože na svete nie je nič krajšie ako kráčať životom po boku milovaného človeka.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára