utorok 22. decembra 2015

Svadby slávnych

Každá svadba je výnimočná, krásna a dokonalá. No sú svadby, ktoré sa vryjú do pamäte takmer všetkým, práve kvôli pompéznosti, luxusu a elegantnosti.


Najdrahšie svadby

Medzi jednu z najdrahších svadieb patrí svadba, ktorá sa konala 22.6.2004 na francúzskom zámku. Sobášili sa dcéra Lakshmita Mittala, britského oceľového magnáta, Vanishi Mittal a Amitov Bhati. Svadby sa zúčastnilo tisíc hostí, ktorým zaspievala Kylie Minogue. Cena tejto svadby sa vyšplhala až na neuveriteľných 60 miliónov dolárov.
Na svadbe Donalda Trumpa v roku 2005 zaspieval sám Billy Joel a hosťami boli osobnosti ako Bill Clinton či Shaquille O´Neal. Nevesta, Melania Knauss, mala na sebe šaty zdobené drahokamami vážiace až 22 kilogramov. Hostinu pripravovalo 45 šéfkuchárov a miestosť bola vyzdobená až 10 000 kvetmi.
Whitney Houston a Christína Aguilera zaspievali na svadbe ruského miliardára Andrei Melnichenko a bývalej Miss Juhoslávie Alexandri Kokotovič. Svadba sa konala vo Francúzsku, no na ženíchovo prianie rozobrali ruskú kaplnku a opäť ju zložili na mieste obradu. Svadba stála 30 miliónov dolárov.

Miliónové svadobné šaty
Neuveriteľných 108 300 eur stáli ručne šité šaty Catherine Zeta-Jones. Tá si v roku 2000 brala Michaela Douglasa. Pár nedávno oslávil 15 výročie svadby a spolu vychovávajú dve deti.

Známa postava britskej pop skupiny Spice Girls Victoria Adams si v roku 1999 vzala slávneho futbalistu Davida Backhama . V marci Viktória porodila ich prvé dieťa, syna Brooklyna, a v júni ich spoločnú cestu spečatili manželstvom. Nevesta mala na sebe hodvábne krémové šaty bez ramienok so 6 metrovou vlečkou, ktorých cena sa vyšplhala až na 77 700 eur.

Hviezda reality šou Kim Kardashian a raper Kanye West si svoje áno povedali v starobylej florentskej pevnosti. Svadobné šaty stáli 2 miliony dolárov a boli šité presne na mieru talianskym módnym návrhárom Riccardom Tisci.
Keď hovoríme o svadobných šatách, nemôžeme zabudnúť ani na slávnu Angelinu Jolie. Tá si po 6 rokoch vzťahu vzala otca svojich detí Brada Pitta. Svadobné šaty značky Atelier Versace pre Angelinu špeciálne navrhol Luigi Massi. No čisto biele svadobné šaty neboli nič pre Angelinu, pretože jej závoj zdobili farebné kresbičky jej 6 detí. Toto krásne a milé gesto razom obehlo celý svet.

V znamení svadobných tôrt
Najväčšia svadobná torta na svete vážila neuveriteľných 6 818 ton. Bola upečená v USA 8.2.2004, mala 7 poschodí a najedlo sa z nej 59 000 hostí. Trošku smutné však je, že táto torta nebola upečená ako svadobná, pekári ju totižto zhotovili len s cieľom dostať sa do knihy rekordov.

Najdrahšia svadobná torta mala 6 poschodí a bola vysoká až 1,5 metra. Ozdobená bola 2 000 diamantmi a jej cena sa vyšplhala na 37 miliónov eur. Táto torta podobne ako tá najväčšia, nebola určená na svadbu.

Francúzska návrhárka luxusných svadobných koláčikov navrhla svadobnú tortu zdobenú pravými perlami a diamantmi. Túto naozaj krásnu a luxusnú tortu si však nemôže dovoliť hocikto, stojí totiž 20 miliónov dolárov.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára