pondelok 7. marca 2016

Slon ako symbol šťastia

„Keď som mal 5 rokov, mamička mi povedala, že kľúčom života je šťastie. Keď som prišiel do školy, učiteľka sa ma spýtala, čo chcem byť, keď vyrastiem. Povedal som, že chcem byť šťastný. Povedala mi, že som nerozumel otázke. Ja som povedal, že ona nerozumie životu.“
                                                                                                                                                John Lennon

Čo je šťastie? Tak na túto otázku by sme asi dlho hľadali jasnú odpoveď, s ktorou by sa stotožnil každý z nás. Každý totiž vníma šťastie inak a pre každého znamená to dokonalé šťastie niečo iné. Napriek tomu, nájdeme mnoho symbolov, ktoré by nám mali šťastie priniesť a udržať. Jedným z nich je práve soška slona. Slon je najväčším suchozemským zvieraťom, váži cez 5 ton, meria viac ako 3 metre a pre svoju múdrosť a silu je v Afrike uctievaný už tisíce rokov. V minulosti, dokonca, slona spájali s božstvom a verili, že je zodpovedný za tvorbu mrakov. Aby si ľudia priniesli tieto vzácne vlastnosti do svojich príbytkov, začali vyrábať malé sošky slonov, ktoré strategicky rozmiestňovali po dome.

Sprcha šťastia
Slon so zdvihnutým chobotom je symbolom šťastia, pretože svojím chobotom akoby rozprašoval šťastie všade po byte.  Hovorí sa, že by mal smerovať k dverám aby do domu nosil šťastie a zároveň chránil šťastie, ktoré už doma máme. Múdrosť a úspech táto soška prinesie tým, ktorý ju majú umiestnenú na pracovnom stole. No „šťastný sloník“ je vhodný tiež pre deti, ktorým pomáha v učení, sústredení a pozornosti, ale aj ochrane pred zlými silami a osobami. Starším deťom môžete slona umiestniť na pracovný stôl, tým mladším zase ako hračku či obrázok do detskej izby.

Slon, patrón manželstva
Spojením dvoch slonov vytvoríte pár, ktorý bude takto ešte silnejší a odolnejší.  Pomôže vám urovnať partnerské vzťahy či priniesť lásku a vernosť. Párik slonov vám  pomôže uchovať a chrániť vaše spoločné manželské šťastie a lásku. Medzi partnermi sú veľmi obľúbené prívesky v tvare slona, ktoré charakterizujú ich spoločnú väzbu a oddanú lásku. Aj keď sú slony mierumilovné bytosti, v období ruje sa samce správajú nepredvídateľne až agresívne, Feng Shui preto verí, že jedna soška slona na oboch stranách postele pomôže tiež pohlavnému životu medzi partnermi.

Slon s chobotom smerujúcim nadol je zase považovaný za symbol plodnosti. V prírode slon svojim veľkým mohutným chobotom prekoná všetky prekážky a zastraší nepriateľa. Páry, ktoré sa pokúšajú otehotnieť majú pred sebou dlhú cestu plnú prekážok, ktoré im tento slon, aspoň z časti, môže pomôcť zvládnuť. 

Myslím, že všetci vieme, že len samotný slon nám šťastie neprinesie, šťastie je totiž v našej hlave, v tom ako sa správame a ako konáme každý jeden deň. Šťastie sa skrýva sa skrýva v mnohých maličkostiach, ktoré spolu dokážu vytvoriť to, čomu hovoríme šťastný život.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára