utorok 16. decembra 2014

Šaty pre družičky treba vyberať s otvorenou mysľou

Družičky sú akýmsi duchovným sprievodom nevesty, jej podporou a ozdobou svadobnej slávnosti. Každá chce vyzerať perfektne a tomu prispôsobí aj svoje líčenie, šperky a výber šiat. Práve slávnostný odev treba voliť zodpovedne a s otvorenou mysľou. Nájdite si čas a prezrite si trendy momentálnej sezóny, no tiež overte, aký štýl k danej osobe najviac patrí. Družička by mala ladiť s nevestou, ale nemala by ju kopírovať. Nik predsa nechce, aby vznikla situácia, kedy nebude zrejmé, ktorá z dievčat je vlastne nevesta. Nevzdávajte sa a nevyberajte na prvý pohľad, možno práve tie šaty, ktoré vyzerajú na vešiaku neatraktívne, budú na tele družičky žiariť najlepšie. Držíme palce.

Pohodlnosť je prvoradá
Kľúčom ku správnemu výberu šiat pre družičku je pohodlnosť. Vyhnite sa ťažkým látkam počas letnej svadby a rovnako aj príliš vzdušným v zimných mesiacoch. Šaty by mali vyberať družičky a nevesta spolu. Vo svete je to výsostná úloha nevesty, aby zaodela svoje družičky. Na Slovensku sa síce riadime skôr individuálnym výberom a zladenie nevesty s družičkami nepovažujeme až za také dôležité, no v konečnom dôsledku musíte uznať, že tá synchronizácia ženského osadenstva je kúzelná. 

Mixujte
Šaty vedia lichotiť všetkým postavám a tvarom, len potrebujete nájsť tie správne. Nebojte sa kombinovať štýly, strihy a farby. Napríklad ‚áčková‘ sukňa sa pokladá za univerzálnu pre všetky typy postáv. Je jedna družička plnšia, druhá štíhla, iná rebelka alebo romantička? Nechajte si poradiť v predajni a skúste nájsť zlatú strednú cestu medzi charakterom a vzhľadom družičiek. Ich jedinečnosť môžete podčiarknuť aj doplnkami.
                   

Farby
Zoberte si farbu šiat a pleť družičky. Skúste zvoliť odtieň farby, ktorý bude vyhovovať všetkým slečnám, alebo si určte dominantnú škálu farieb a dajte každej družičke šaty podobnej farby. Ak máte vybratý odtieň celej svadobnej hostiny, potom jej prispôsobte aj farby šiat.

Pozor na opotrebovanosť
Dajte si pozor na šaty z požičovní, zvážte ich životnosť a kvalitu. Pokúste sa nájsť také, v ktorých sa ich nositeľky budú cítiť hrdo a pekne. Ak dáte šaty ušiť, zvážte aj možnosť opätovného nosenia na bežnejšie príležitosti, kedy si môžu cez ne družičky prehodiť napríklad sako a majú nový outfit.

Celá zodpovednosť by nemala byť iba na neveste
Ak vyberá šaty pre družičky nevesta, mala by si prizvať priateľky. Nie je vhodné vyberať a kupovať šaty osamote, a to už len z toho dôvodu, že nevesta ich na sebe mať nebude. Potrebuje vidieť, čo komu sadne a ako sa hodí. Priateľky sa budú okrem toho cítiť dôležito a nebudú odsunuté na druhú koľaj. 

Zábava
Nezabudnite na zábavu. Neberte to príliš vážne, pretože v takých situáciách vzniká najviac hádok a vy sa im chcete zaručene vyhnúť. Naplánujte si „babskú jazdu“ po obchodoch a dekoračných salónoch. Pofoťte si, čo sa vám páčilo najviac a doma si nad to sadnite. Určite nájdete skvelý kompromis.

Darčeky
Nevesta by mala družičkám venovať nejakú maličkosť, ktorá bude pre nich pamiatkou na jej svadobný deň a na to, ako si spolu užili plánovanie svadby. Máme tu aj zopár tipov na darčeky:

Spoločné fotenie alebo fotokoláž
Zožeňte si plagát z filmu Družičky (Bridesmaids) a dajte naň vaše tváre. Inšpirujte sa známymi filmami so svadobnou tematikou a urobte bláznivé fotokoláže.

Koláčiky, sladkosti
Ak máte čas a chuť, môžete svojím družičkám napiecť sladkosti rôznych tvarov, chutí či veľkostí. Napríklad môžete upiecť perníky v tvare zásnubného prsteňa a napísať na ne: „Staneš sa mojou družičkou?“

Rovnaké oblečenie
Dajte si vyrobiť rovnaký kus oblečenia, tričká či kabelky, kde dáte vytlačiť nejaký vtipný odkaz. Tieto drobnosti ostanú ako spomienka a môžete ich využiť aj na rozlúčke so slobodou.


Užite si z plánovania svadby to najlepšie. Vyberanie šiat s družičkami môže byť skvelou príležitosťou, ako získať množstvo milých spomienok, zasmiať sa a zabaviť. Užite si to!

Foto: © [sa3studios] / Dollar Photo Club

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára