nedeľa 26. marca 2017

Veríte na znamenia?

V dnešnej uponáhľanej dobe, vďaka ktorej akosi zabúdame žiť a užívať si život, si nevšímame maličké znamenia, ktoré častokrát znamenajú veľa. Znamenia, či už tie zlé alebo tie dobré, nám chcú niečo povedať, ukázať, naviesť nás na správnu cestu, sú to náhodné udalosti, ktoré nám chcú niečo povedať. Znamenia môžu byť dobré alebo zlé, „čiernu mačku“ pozná isto každý, ale dnes o zlých znameniach hovoriť nebudeme, zameriame sa len na tie dobré, veď nepekného je v živote až až.

Veľmi starým a klasickým zvykom je, aby mala nevesta počas svadby na svadbe niečo staré, nové, modré a požičané. Niečo staré symbolizuje  život nevesty za slobodna, takýmto niečím môže byť napríklad šperk. Niečo nové symbolizuje začiatok novej kapitoly života po boku budúceho manžela. Niečo modré, pretože farba modrá symbolizuje vernosť a čistotu a niečo požičané od priateľov alebo rodiny, čo symbolizuje lásku a hodnotu priateľstva. Svadobná kytica v minulosti musela obsahovať tymian a cesnak, ktoré odháňali zlé sily. Obrúčky symbolizujú, že manželstvo trvá naveky, zlato predstavuje symbol čistoty a diamanty sú zrodené z ohňa lásky.
Po svadobnom obrade nasleduje sypanie ryže, tento zvyk k nám prišiel z Ázie a predstavuje plodnosť. Rozbitie porcelánového taniera má za úlohu odohnať zlých duchov, ktorí sa podľa povier boja hluku a taktiež by to malo odohnať chudobu od novomanželov. Odhodenie svadobnej kytice nezadaným dievčatám symbolizuje, že tá ktorá ju chytí, sa vydá. Pre mužov tu je zasa odhodenie nevestinho podväzku, ktorý odhodí ženích nezadaným mužom, ten šťastlivec, ktorý ju chytí, sa ožení. Ak vraj počas svadobného dňa prší, manželstvo bude šťastné a trvalé.

Manžel prenáša manželku cez prah ich spoločného bývania  preto, aby ju ochránil pred zlými silami, ktoré sa ukrývajú pod prahom. O váš spoločný dom by ste mali mať opretý rebrík tak, aby s budovou zvieral trojuholník, považuje sa za symbol života, ale pripomína aj Najsvätejšiu trojicu, pokiaľ sa nepreruší, nepreruší sa ani dôvera k Bohu, a ani diabol sa neprikloní a neprinesie zlé sily.

Ďalšie znamenia nás sprevádzajú v snoch, niektorí hovoria, že sny sú výsledkom nášho myslenia počas dňa, iní zas tvrdia, že sny nám chcú niečo povedať, aby sme v našom živote niečo zmenili. Častokrát musíme siahnuť po snároch, aby sme rozumeli tej záhadnej reči. Sny majú veľkú silu a ten istý sen môže jedného znamenať niečo a u druhého úplne niečo iné. Ak sa nám, napríklad sníva o mačkách, tí z nás, ktorí neznášajú mačky postretnú falošných ľudí, ale ľudia, ktorí sú milovníkmi mačiek, postretnú milých a príjemných ľudí.

Časté sú sny s mŕtvymi, ktorých sme milovali, pred veľkou udalosťou, ktorá nás v živote postretne, hovorí sa, že nám tým dávajú najavo, že sú tu s nami a že nám v ťažkých chvíľach pomôžu.

Aj keď znamenia sú súčasťou nášho života, nespoliehajte sa na ne, žite podľa vlastného uváženia a svedomia, keď budete potrebovať, verte, že znamenia vám pomôžu...

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára