nedeľa 9. apríla 2017

Ktorý mesiac je najvhodnejší na svadbu?

Keď si muž kľakne pred ženu a vysloví tú známu otázku na chvíľu sa zastaví čas. Odpoveď „áno“ sa potom rozlieha po priestore a nesie so sebou vlnu očakávania blížiacej sa svadby. Jednou z prvých otázok je práve dátum svadby. Ktorý mesiac je najlepší na svadbu? Všetky! Neveríte, tak čítajte!

Január
Nie je veľa snúbencov, ktorí si vyberajú na svoju svadbu práve tento mesiac. Vonku je skoro tma, cesty samý ľad a tenké peňaženky po Vianociach veru nepôsobia príliš lákavo. No aj január, tak ako každý mesiac, má svoje neopísateľné čaro, mráz nám na okná maľuje krásne obrázky, malinké snehové vločky padajúce z neba vytvárajú na zemi nebeskú snehovú perinu... Svadba v tomto mesiaci môže byť výnimočne komorná a romantická, nevesta si svoje šaty môže dozdobiť teplou kožučšinkou a ruky zohriať krásnymi bielymi rukavicami.

Február
Február je v znamení lyžovačiek, sánkovačiek a guľovačiek. Ak ste nadšencom pre zimné športy, spojte príjemné s užitočným a vystrojte si svadbu na vrchole zasneženej hory či v romantickej horskej chate. Atmosféru vám bude dotvárať zimné súhvezdie Orion, jedno z najkrajších súhvezdí na oblohe, ktoré je považované za symbol plodnosti.

Marec
Marec symbolizuje začiatok jari, je to obdobie, kedy sa všetko prebúdza, stromy zelenejú, vtáčiky začínajú spievať a spoza mrakov vykúka zubaté slniečko. Marec taktiež symbolizuje zrodenie niečoho nového, pre snúbencov je to zrodenie lásky, nehy, úcty a pozornosti. V tento mesiac vás pred svadbou môže odradiť len veľký 40 dňový pôst, počas ktorého by sme podľa tradície nemali sláviť a hodovať.

Apríl
Aprílové manželstvo je plné smiechu, vtipkovania a radosti, ale je aj nepredvídateľné a premenlivé, presne ako aprílové počasie. Pri plánovaní takejto svadby si nikdy nemôžete byť istý počasím, preto zvoľte radšej interiérové priestory. Dažďa sa nebojte, do manželstva vám prinesie šťastie a bohatstvo. V apríli vždy po daždi vykukne slniečko, a presne tak to bude aj vo vašom manželstve, všetky zlé a nepekné chvíle vystriedajú tie krásne, plné radosti, šťastia lásky.

Máj
Napriek tomu, že máj je mesiac lásky, traduje sa  ňom, že pre manželstvo je nevhodný. Manželstvo uzavreté v máji má vraj krátku trvácnosť, lebo je vraj uzavreté z nerozvážnosti. Rozhodnutie necháme na vás, no májová svadba pod rozkvitnutou čerešňou musí byť proste nezabudnuteľná.

Jún
A máme tu leto. Práve v lete je najviac svadieb, svadobné šaty s odhalenými ramenami, lodičky s otvorenou špičkou, niečo také si v zimných mesiacoch proste dovoliť nemôžeme. Zelené stromy a rozkvitnuté lúky v nás rozlievajú šťastie a radosť, aj preto je júnové manželstvo charakteristické ako šťastné a plné dobrodružstiev.

Júl
Nebojte sa svadby v prírode, nesie so sebou neopakovateľnú jedinečnosť a čaro daného momentu. Nielen že ušetríte za priestory, ale sa aj príjemne zabavíte pod hviezdnou oblohou. Napriek tomu, že v tomto období je počasie už stále, nezabúdajte, že aj tie najlepšie predpovede sa môžu mýliť, majte preto nachystaný pre svadobčanov stan či malý prístrešok, aby vaša svadba neskončila skôr ako vy sami chcete.

August
August je v znamení dovoleniek a výletov. Čo tak skúsiť dovolenku niekde pri mori? Alebo na štíte vysokej hory? Nech už sa rozhodnete pre akékoľvek miesto nezabúdajte, že aj pozvaní hostia si chcú užívať leto, rozpošlite preto pozvánky v dostatočnom časovom predstihu, aby ste na svojej svadbe mali každého koho chcete.

September
Práve september je nekorunovaným mesiacom svadieb. Letné horúčavy ustúpili, nevesta so ženíchom sú po lete krásne opálení a príroda je stále neopísateľne krásna. V tomto mesiaci by vám nič nemalo stáť v ceste k tomu nádhernému zväzku zvanému manželstvo.

Október
V októbri sa príroda mení, prichádza jeseň. Stromy, lesy a lúky hrajú všetkými farbami a v nejednom z nás to vyvoláva príjemné pocity. Svadba v októbri je pokojná a manželstvo vyrovnané a kľudné, tak, ako samotná príroda, ktorá sa pripravuje na mrazivú a dlhú zimu. Ak však svoj deň D ani náhodou nechcete prežiť v pokojnej a kľudnej atmosfére, využite blížiaci sa Halloween, ktorý prináša množstvo inšpirácie, tak pre svadobčanov, ako aj pre novomanželov.

November
November je jedenásty mesiac, čo podľa astrológov značí šťastné a dlhotrvajúce manželstvo. Na takúto svadbu si však nechajte dostatok času, v novembri začínajú stužkové slávnosti, ktoré mnohokrát obsadia aj niekoľko sál v meste, myslite preto na včasnú rezerváciu.

December
Svadba s vôňou Vianoc, vianočná výzdoba a prvý nesmelý sniežik, aj takáto je decembrová svadba. Adventný čas, kedy radostne čakáme na narodenie malého Ježiška, navyše dodá svadbe aj duchovný rozmer.

Svadba je o spojení dvoch ľudí, je to zväzok, ktorý vás bude spájať do konca života, akýkoľvek dátum si zvolíte, bude dátumom vás dvoch a práve vy mu rokmi pridáte vlastnú symboliku.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára